A zaczęło się tak

Dzień dobry!

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać, dziękując za odwiedziny strony Mea Universitas.

Mam na imię Dawid i od roku 2000 praktykuję zarządzanie jakością w szkolnictwie wyższym. Jestem absolwentem Wydziału Towaroznawstwa (WT) – “Wydziału Nauk o Jakości” Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego). Po uzyskaniu tytułu magistra inżyniera (dokładnie na przełomie tysiącleci), początkowo jako doktorant, a następnie pracownik naukowo-dydaktyczny, postanowiłem zgłębiać swoją wiedzę i umiejętności w sferze zarządzania jakością kształcenia.

DawidW roku 2006 obroniłem pracę doktorską dotyczącą roli akredytacji w doskonaleniu jakości kształcenia. W tym samym roku zostałem powołany do pełnienia funkcji Pełnomocnika Dziekana WT ds. Zarządzania Jakością, uzupełniając swoje portfolio o umiejętności praktyczne w zakresie realizacji projektów akredytacyjnych i innych, bezpośrednio związanych z problematyką zarządzania jakością.
W latach 2006-2007 kierunek towaroznawstwo uzyskał akredytację Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Państwowej (obecnie Polskiej) Komisji Akredytacyjnej, a WT został laureatem Wielkopolskiej Nagrody Jakości oraz przeszedł pozytywny audyt recertyfikacyjny na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001.

W roku 2006, pod patronatem ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego, zorganizowałem konferencję pt. “Systemy zapewniania jakości w szkolnictwie wyższym – aspekty praktyczne”. Rok później zostałem redaktorem naukowym książki pod tym samym tytułem, wydanej przez Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Od sierpnia 2007 roku mieszkam i pracuję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie wieloaspektowo poszerzam swoją wiedzę i rozwijam umiejętności praktyczne w największej federalnej instytucji szkolnictwa wyższego (czyt. robię to co robiłem w Polsce, tyle że w wymiarze międzynarodowym + ∞ ;-)).
Oszczędzę Wam lektury projektów w jakie byłem bądź aktualnie jestem zaangażowany. Pozwolę sobie tylko na krótką refleksję, że to niebywała przygoda, obfitująca w nieograniczone możliwości rozwoju i specjalizacji w zawodzie.

W roku 2009, po niemal dekadzie przemyśleń (choć tak naprawdę inicjacja procesu myślowego nastąpiła na wykładzie prof. Jacka Kozioła już w toku studiów), zdefiniowałem jakość. To wiekopomne, przynajmniej w moim życiu zawodowym i nie tylko, wydarzenie miało bezpośredni wpływ na pomysł stworzenia Mea Universitas.

Jakość to rezultat – rezultat bycia świadomym (zdefiniowałem po angielsku: “Quality is a result – the result of being aware”).

A zatem tutaj, po drugiej stronie www oraz FanPage’a Mea Universitas, jestem ja – Dawid – w pojedynkę. Mam nadzieję, że z czasem to się zmieni a Mea Universitas spełni Wasze oczekiwania i pozwoli spojrzeć na jakże interesującą – wielowymiarową koncepcję zarządzania jakością kształcenia z perspektywy bardziej bądź mniej znanej, aczkolwiek zawsze użytecznej.

Proszę się rozgościć i nie szczędzić krytyki.

Pozdrawiam, życząc jak najczęstszego doświadczania wysokiej jakości w każdym możliwym aspekcie – nie tylko w szkolnictwie wyższym.

DW

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Drukuj
  • email
  • PDF